Montavimas

A++ namams galime pagaminti ant 15, 20, 25 cm storio polistireno.

 

Taip pat galima iš pradžių sumontuoti polistireną 15 – 25 cm, o ant viršaus montuoti mūsų 5 cm termo plokštę su klinkeriu.

Klinkerio termo plokščių klinkeris-fasadui.lt montavimo ypatumai yra tai, kad reikia griežtai laikytis instrukcijos nuostatų ir bendrųjų gamintojo rekomendacijų. Tai taikoma ir susijusių medžiagų (klijų-putų, glaistymo mišinio, greito montavimo kaiščio ir kt.) gamintojams.

Atkreipkite dėmesį, kad garantija taikoma klinkeris-fasadui.lt gaminiams; esame atsakingi už konstrukcijos vientisumą – klinkerio termo plokštę. Už įrengimą atsakinga apdailos komanda.

Klinkerio termo plokščių montavimas vyksta bet kuriuo metų laiku, todėl nedelskite šiltinti namus, kol orai bus palankūs.

Visą sezoną tvirtinimo klijus-putas naudokite tik esant aplinkos temperatūrai nuo -10 iki +35 laipsnių Celsijaus.

Prieš pasirinkdami glaisto spalvą ir pradėdami glaistymo procesą, užtepkite nedidelį termo plokštės kampą ar dalį, palaukite kelias dienas, kad įsitikintumėte savo pasirinkimu.

Jei oras glaistymui nepalankus, tamsioms spalvoms naudokite akrilą, o ne vandenį. Bet prieš pradėdami dirbti, dėl proporcijų TURI pasikonsultuoti su mūsų gamybos specialistu.

Prieš pradėdami montuoti, turėtumėte patikrinti, ar fasade nėra nukrypimų, ar nėra išsikišusių elementų.

 Jei turite klausimų dėl montavimo, iš anksto ar proceso metu kreipkitės į gamintojo specialistą +37067417544 .

Siūlių glaistymas

Sausas mišinys sumaišomas su švariu vandeniu kambario temperatūroje, arčiau vėsumo, pagal techninėse specifikacijose nurodytą proporciją.
Esant sezoniniams temperatūrų svyravimams, cementinių skiedinių stiprumui, sukibimui, elastingumui, atsparumui drėgmei ir oro sąlygoms pagerinti, vietoj vandens rekomenduojama naudoti latekso tirpalą. Latekso tirpalas taip pat sumažina žydėjimo tikimybę, pelėsių (grybelio, samanų) atsiradimą ir augimą. Gauname vienalytę „šlapios žemės“ konsistencijos plastikinę masę. Sausą mišinį palaipsniui įpilkite į skiedinį. Maišymas turi būti atliekamas maišytuvu arba gręžtuvu su antgaliu.

Fasadines termo plokštes „pasidaryk pats“ montuoti galima tik laikantis visų instrukcijų ir rekomendacijų! Nemaišykite mišinio „iš akies“! Dėl to jūsų namo fasade gali atsirasti skirtingų atspalvių siūlių.

Maišymo metu užkirsti kelią putojimui, išlaikant technologinę 5 minučių pauzę, tada dar kartą išmaišyti prieš atliekant visus darbus. Šį mišinį galima naudoti ne ilgiau kaip 60 minučių. Talpykla turi būti atspari korozijai ir švari. Tai taip pat taikoma mentele ir kitiems įrankiams.

 

Pagrindo paruošimas

Siūlės pagrindas (putų arba ekstruzinis polistirenas) perforuojamas specialiu voleliu (pasirinktinai). Tuo pačiu metu siūlės gylis turi būti bent 10 mm. Jei siūlės gylis mažesnis, rekomenduojame vietoj vandens naudoti skiedinį su akrilo tirpalu (tai sustiprina siūlę).

Siūlė iš anksto nuvaloma nuo šiukšlių ir putų polistirolo likučių. Jei aplinkos temperatūra aukšta, pučia stiprus vėjas ar skersvėjis arba klinkeris stipriai sugeria skystį, rekomenduojame mūrą sudrėkinti vandeniu, tačiau neleisti susidaryti plėvelei ant klinkerio paviršiaus.

ATKREIPKITE DĖMESĮ! Jei į skiedinio mišinį įpilsite skirtingus tirpalo kiekius, galite gauti skirtingus fasado atspalvius! Nepamirškite – į mišinį pilkite tik lygiomis dalimis vandens arba akrilo! Taip pat stenkitės nemaišyti esant skirtingam orui (deganti saulė ar didelė drėgmė), nes ateityje tai gali turėti įtakos tarp plytelių siūlių atspalviui. Jeigu atsitinka taip, kad siūlės puošiasi, o kitą dieną ar savaitę smarkiai keičiasi orai, fasadą (kur yra baigtos siūlės) rekomenduojama dengti polietileno plėvele, kol siūlės visiškai išdžius ir sukietės.

Be to, į anksčiau naudotą tirpalą nepilkite vandens ar akrilo. Taip pasikeis ir tarp plytelių siūlės spalva! Į gatavą tirpalą negalima dėti jokių kitų pašalinių priemaišų ir priedų!

Taikymas

Jei siūlės gylis normalus, tirpalas tepamas dviem sluoksniais „šlapias ant šlapio“ tada atliekamas presavimas.

Tolygiai paskirstykite tirpalą siūlėse, o tai garantuoja tekstūros ir spalvų schemos vienodumą po džiovinimo ir kietėjimo procesų.

Jei glaistymo metu yra lūžių, mūras uždengiamas. Siūles nuo skersvėjų, ultravioletinių spindulių, šalčio patartina apsaugoti polietileno plėvele, kaip minėjome aukščiau.